Nowości w ofercie

Zapraszamy do składania zamówień mechanizmów rolet Blind System na druku interaktywnego formularza PDF

Link do strony pobierania

 


   
  
WIĘCEJ INFORMACJI BIEŻĄCYCH O PRODUKTACH  >>>
   
SZYNA Mini-F  

Delikatny kształt profila o wymiarach 16x7mm pozwala na instalowanie szyn jako prowadnic bocznych na skosach, a także do zawieszania lekkich zasłon na łodziach, statkach lub w innych środkach komunikacji. Szyny posiadają otwory montażowe rozmieszczone do 15 cm. Stopery i suwaki takie same jak do szyn z rzepem. Dostępne kolory: srebry i biały, długości: 6 metrów 

Więcej >>>

   
   
CZUJNIK RUCHU  

Czujnik zamyka zasłony każdorazowo gdy w obszarze działania maks. 10 m/110° wykryje ruch.
W zależności od ustawień po 15, 30 lub 45 sekundach napęd rozsunie zasłony pozostając w gotowości na następny impuls z czujnika

jak podłączyć >>>

   
FOREST APP  
Aby poszczególne urządzenia Z-wave mogły ze sobą współpracować należy podłączyć sterownik Home Control Box do routera Wi-Fi. 
Bezprzewodowa technologia Z-wave umożliwia dalszą rozbudowę systemu o sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem czy kamerami.
więcej >>>
   
ŁĄCZNIK SZYN   

Do oferty dołączyliśmy nowy łącznik szyn KS, DS, CKS. Dzięki profilowi dokładnie obejmującemu kształt szyn i czterem wkrętom blokującym łączone szyny tworzą niemal jedną całość.

Art 2518401000

   
FOREST CUTTER N
 

Nowe przenośne urzadzenie do cięcia aluminium o mocy 1200 W posiada regulacje kątów cięcia w pionie i poziomie.

Forest Cutter N z tarczą 210 mm i 4500 obr/min może być używany do wszystkich profili alumniowych Forest

Art 1061100001

   
FMS / SHUTTLE  

Dwie nowe pozycje do karniszy elektrycznych FMS / SHUTTLE oraz szyn CS i CCS to łącznik szyn oraz suwak rolkowy.
Łącznik przygotowany został do łączenia prostych szyn o dł. ponad 7,1 m. Wykonany jest z aluminium i może być stosowany zarówno przy montażu ściennym jak i sufitowym.

Suwak rolkowy nie zastępuje żadnego z produkowanych dotychczas, stanowi rozszerzenie oferty o nowy typ.

Art. (2518401000) CS/CCS/FMS/SHUTTLE Łącznik szyn FMS, biały
Art. (2518403000) CS/CCS/FMS/SHUTTLE Łącznik szyn FMS, szary
Art. (5210101002) CS/CCS/FMS/SHUTTLE Suwak Rolkowy

Uchwyt szyn FIX
 

 

Uchwyt szyn FiX daje wiele nowych możliwości instalacji. Zaletą jest kształt, tylko lekko wystający poza szyny, dodatkowo centralnie umieszczony otwór mocujący pozwala na podwieszanie do wsporników ściennych. Uchwyt FIX dostępny jest także w wersji długiej ze wspornikiem sufitowym do 100 cm. Dzięki możliwości skrócenia wspornika w zakresie 15-100 cm może być stosowany do montażu szyn na "pofalowanych" sufitach.

Art. (7160001000) Uchwyt FIX, biały 

Zaślepka SK
 


 

Estetyczna zaślepka uchwytów Smart Klick szczelnie zasłania element blokujący szynę z tworzywa oraz wkręt. Może być stosowana do większości uchwytów SK ściennych i sufitowych.
Występuje w kolorze białym, szarym, złotym i brązowym.


Art. (101921000) Zalepka SK, biała
Art. (101925000) Zalepka SK, brąz
Art. (101923000) Zalepka SK, srebrny
Art. (101926000) Zalepka SK, czarny

DS/KS Zaślepka
 


 

Nowy typ zaślepek uzupełnia ofertę systemów DS i KS.
Przygotowane w odpowiedzi na zapytania klientów mogą być mocowane
na końcach szyn wkrętem. Pozbawione elementu występującego w klasycznych zaślepkach pozostawiają więcej miejsca na ruch suwaków.


Art. (2006003000) DS zaślepka, biała
Art. (1006001000) KS zaślepka, biała

Dostępne s także kolory szary , brąz i czarny

EASYFLEX  

Już w sprzedaży system EASYFOLD FLEX oparty na nowej koncepcji FES.
Do tkaniny przyszywana jest taśma z kieszonkami, następnie zawieszana jest na  haczykach z mocowaniem do suwaków połączonych sznurkiem.

Nie ma żadnych ograniczeń  dotyczących projektowania dekoracji okna na systemie Easyfold FREE. Wszystkie parametry takie jak głębokość fałd oraz raport można dowolnie dostosowywać do potrzeb.

Nowość!
FES FLEX zobacz!

Art. (4810700016) Taśma FES FLEX   Art. (4812701080) Suwaki FES FLEX 80%, biała
Art. (4812701100) Suwaki FES FLEX 100%, biała
VION 2012
 


 

Producent karniszy Vion firma Buesche wprowadza od 17 września 2012 za naszym pośrednictwem na polski rynek nowy katalog produktów.

Kolekcja obejmuje karnisze o średnicach 10, 16, 20, 28 mm w kilku wykończeniach. Szyny o przekroju kwadratowym i prostokątnym. Jakość "Made in Germany"

Zamów bezpłatny katalog >>>

FES XL   

Klasyczna taśma Easyfold w wersji XL wyróżnia się rozstawem metalowych nap co 15 cm. Równomiernie ułożone zasłony na taśmie FES XL mają wyraźniesze, mocniej zaznaczone fałdy.
Taśma dostępna w kolorze białym 


Art. (4810900015) Taśma FES XL , Heavy Duty,  kolor biały
Art. (4810700015) Taśma FES XL , Transparent
 

FES Ramię  

Ramię FES może być zastosowane do większości systemów Forest. Współpracuje zarówno z szynami manualnymi jak i sterowanymi elektrycznie. Ramię wyposazone w napy z tworzywa może być użyte do tradycyjnej tasmy FES lub zawieszania dekoracji na  haczykach regulowanych typu Flex. Zastosowane tworzywo zapewnia doskonałe przesuwanie tkaniny

Art. (4815101010 ) Ramię proste FES , kolor biały
Art. (4815201010 ) Ramię wygięte FES , kolor biały

BS - mechanizm QR


 

Mechanizm BS - Quick Relase to półautomatyczny mechanizm do rolet typu zamkniętego. Dzięki zastosowaniu BS-QR szybkie opuszczenie rolety następuje natychmiast po lekkim pociągnięciu łańcuszka. Ze względu na prędkość opuszczania mechanizm współpracuje ze wzmocnionymi bębenkami sznurka 

Art. (368100100) BS Mechanizm QR      Art. (364201350) BS Bębenek QR

BCS - czujnik
 

Nowe napędy BCS mogą być podłączane do czujnika naprężenia sznurków podciągających. Jeżeli podczas opuszczania tkanina napotka przeszkodę np. otwarte okno, napęd automatycznie wyłączy się zapobiegając splątaniu sznurków w kasecie BCS.

Art. () BCS czujnik

BCS uchwyt uni
 


 

Wprowadzamy do sprzedaży nowy uniwersalny uchwyt do rolet BCS. Jego główną zaletą jest łatwość instalowania rolety BCS.
Przed ostatecznym zablokowaniem rolety w uchwycie można wpiąć roletę w pośrednią pozycje i wyregulować miejsce montażu. W tym czasie BCS nie wypadnie z uchwytów. Następnie dociskając mocniej mechanizm do uchwytu zablokujemy możliwość przesunięcia systemu


Art. (34616301010) BCS uchwyt uni

BCS - napęd RF
 


 

Oferta systemów do rolet rzymskich BCS została właśnie rozszerzona o dwa nowe napędy: 6Nm i 12Nm, które posiadają wbudowane odbiorniki radiowe Forest Multi.
Napędy mogą być wyposażone w elektroniczne krańcówki


Art. (3416600112) BCS napęd RF 6Nm, 28 obr/min

BCS - manualny
 


 

Systemy BCS mogą być dostarczane z mechanizmem łańcuszkowym. BCS-M 1:4 obsługuje tkaninę do 550 cm wysokości. Stanowi ekonomiczne rozwiązanie wysokich lub trudnodostępnych okien, gdzie napęd elektryczny nie może być zastosowany.

Art. (3416001014) BCS-M mechanizm

Kolor pilotów Multi  

Nowoczesne 15-kanałowe piloty Multi dostępne są teraz w nowych matowych wykończeniach: szarym i czarnym. Podobnie jak piloty w kolorze białym i czarnym posiadają funkcje programowania czasowego -„timer” dla każdego kanału z osobna. W sprzedaży znalazły się odbiorniki radiowe Multi mocowane bezpośrednio do napędów Shuttle.

Art. (5201006461) Pilot Multi kolor czarny mat
Art. (5201003461)
Pilot Multi kolor szary mat

Czarne FS  i FMS 
 

Już w sprzedaży systemy szyn elektrycznych FMS i Shuttle w kolorze czarnym. Karnisze elektryczne mogą być dostarczane dodatkowo w wersji FES z czarną taśmą Easyfold.

 

Odwrócony napęd
 


 

Karnisze elektryczne Forest Shuttle oraz FMS mogą być dostarczane z odwróconym mocowaniem napędu.
W przypadku dużych przeszkleń możliwe jest umieszczenie silnika nad szyną (we wnęce sufitowej) tak by stał się niewidoczny z zewnątrz.

Art. (5103011003) Odwrócone mocowanie silnika

Usztywniacz STF
  

Usztywniacz STF wszywany do tkaniny wyeliminuje zrywanie haczyków zasłon z ramion prowadzących w karniszach elektrycznych FMS i Shuttle. 

Tworzywo może być przeszywane na tradycyjnych maszynach do szycia.

Art. (5116001001)
Usztywniacz STF

Serwis  


 

W sprzedaży dostępny jest Forest Lubricant Spray znacznie poprawiający właściwości szyn zasłonowych. Niemal niezastąpiony przy montażu komponentów szyn elektrycznych.

Po nałożeniu szybko wysycha, przez długi czas utrzymując poślizg na powierzchni szyn, nie brudzi tkanin, nie spływa.

Art. ( ) Forest Lubricant

Uchwyt podwieszany  


 

Uchwyt do sufitów podwieszanych mocowany do konstrucji podtrzymującej sufit. Kompatybilny ze wszystkimi typami szyn Forest.
Możliwość ustawienia uchwytu pod żądanym kątem pozwala na podwieszanie nie tylko prostych szyn, ale także giętych na końcach lub wygiętych w łuku ciągłym.

Art. (4519001000 ) Uchwyt podwieszany 

Kolory sznurków   


 

Kompletne systemy CKS i CCS mogą być przygotowane w kolorze białym lub szarym. Niebawem będą dostępne czarne komponenty tych systemów. W sprzedaży są 3 kolory sznurków do mechanizmów Forest: standardowy biały oraz szary i czarny

Art. (1030403000) CKS/ CCS Sznurek - kolor szary

Walizka SHUTTLE  

Wszystkie elementy karnisza elektrycznego Shuttle wraz prezentacją kilku wariantów sterowania zaprezentowane są w jednej walizce

Zapraszamy do zamawiania mobilnej ekspozycji!

Art. )) - Walizka FOREST SHUTTLE

Cichy SUWAK SILENT  

Nowe suwaki do szyn elektrycznych wyróżnia nie tylko inny wygląd. Ich zaletą jest zastosowane tworzywo, które w połączeniu z innowacyjnym kształtem znacznie wpłynęło na obniżenie rezonansu w karniszach elektrycznych. Szczególne polecane do szyn mocowanych bezpośrednio do sufitów o podłożu gipsowo-kartonowym.

Art. 251030100 SUWAK SILENT

Jak usunąć suwaki?
 

Proste, ale wyjątkowe narzędzie, przyśpiesza pracę instalatora w razie konieczności usunięcia nadmiaru suwaków wpiętych do szyn z napędem sznurkowym, elektrycznym lub Easyfold bez konieczności czasochłonnego demontażu całego systemu.

Art. 9510000024 REMOVER


Łącznik KS
 

System KS stale się rozwija! Nowy łącznik z tworzywa zapewnia ścisłe dopasowanie łączonych szyn bez efektu „potykania się suwaków". Zalecane jest staranne przycięcie szyn, a także zainstalowanie uchwytu mocującego w miejscu łączenia KS.

Art. 1018400000 ŁĄCZNIK DO SZYN TWORZYWO

EASYFOLD do firan
 


 

System FES (znany wcześniej jako ripplefold) wzbogacił się o nową taśmę transparentną do firan. Może być stosowana ze wszystkimi rodzajami szyn zasłonowych Forest. Coraz popularniejszy system upinania tkanin FES oferuje dwa rodzaje marszczenia tkanin: 80 i 100%. Więcej o produkcie >>:

Art 4810700000 FES Taśma Normal – transparentna
Art 4810800000 FES Taśma Normal – kolor
czarny

Logo FOREST
 
 

Specjalnie dobrany stop aluminium, dopracowany proces nakładania lakieru i warstwa specjalnego smaru ułatwiającego przesuwanie tkanin to cechy szyn produkowanych przez Forest Group. Aby wyróżnić oryginalne szyny KS każda z nich jest oznaczona laserowym logo FOREST umieszczonym na górnej części szyn.

 

 

 

Mechanizmy rolet rzymskich Blind System mogą być dostarczane zarówno w komponentach jak i złożone na wymiar. Istnieje możliwość wyboru innego niż biały, koloru łańcuszka i sznurków podciągających tkaninę. Wzornik kolorów dostępny jest bezpłatnie.

  

Zamów wzorniki >>>

Informuję, iż: