Oprawa okien w dobrym stylu

O tym jak ważną funkcję estetyczną spełnia oprawia ramy okiennej wie chyba każdy. Gustowne firanki, zasłonki czy rolety, każdy z tych elementów funkcjonalno-dekoracyjnych wymaga jednak odpowiedniego mocowania, gdyż w powietrzu nie zawisnąć się nie da. Firma Forest Polska jest producentem takiego właśnie asortymentu i od wielu lat ich produkty służą zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak również w biurach i biurowcach. Za renomę producenta odpowiedzialne jest kilka czynników. Przede wszystkim firma ta, to nie szeregowy wytwórca elementów takich jak zaczepy do rolet czy karnisze przysufitowe, lecz firma posiadająca doświadczenie w zakresie całych rozwiązań takich jak chociażby system Shuttle czy gotowe mechanizmy do rolet rzymskich.

Wszystko na pilota

Podążając za trendami mody i rozwoju elektroniki, producent stworzył również własny system zdalnej kontroli nad instalacjami okiennymi za pomocą telefonu komórkowego, co staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, pozwalającym wyeliminować wszechobecne piloty i kontrolery do rozmaitych urządzeń domowych, których zwyczajnie jest już zbyt wiele. Poza tym firma dysponuje obszernym doświadczeniem w zakresie produkcji napędów elektrycznych, dzięki czemu ich mechanizmy do rolet zachowują sprawność przez wiele lat oraz wykazują się cichą pracą.

Punkt zawieszenia

Podstawowym asortymentem w ofercie firmy są oczywiście rozmaitego rodzaju karnisze przysufitowe oraz szyny sufitowe metalowe. Są to podstawowe elementy wymagane do montażu rolet, równie niezbędne co uchwyty do rolet. Istnieje kilka rodzajów karniszy, które zgodnie z podziałem producenta sklasyfikować można na następujące kategorie:

  • karnisze sufitowe aluminiowe: czyli standardowe karnisze wykorzystywane do wieszania lżejszych i zazwyczaj niezautomatyzowanych elementów osłaniających okno,
  • karnisze sufitowe szynowe: przeznaczone do systemów zautomatyzowanych, o większej masie, poprzez którą wymagają pewniejszego zamocowania i ustawienia równoległości szyn,
  • karnisze ekskluzywne: czyli tak naprawdę grupa produktów niestandardowych, przeznaczonych do nietypowych rozwiązań lub zwyczajnie wykonywana na specyficzne zamówienie i pod konkretne wymagania klienta.

Jeden silnik a wiele zastosowań

Całkowicie osobną grupę rozwiązań oferowanych przez firmę, stanowią rolety do powierzchni ponadnormatywnych dochodzących nawet do 20 metrów kwadratowych. Są to rolety ATLANTIS, które charakteryzują się bardzo łatwą instalacją, pomimo swoich rozmiarów, oraz pomysłowym przekazaniem napędu poprzez uchwyty, co umożliwia zastosowanie jednego silnika, mocowanego pomiędzy dwoma szeregowo zamocowanymi roletami. Taki mechanizm do rolet sprzyja cichej pracy i oczywiście nie przedraża kosztu instalacji. Istnieją szerokie możliwości adaptacji systemu ATLANTIS do wymogów klienta i obejmują one warianty doposażone w odbiorniki radiowe i elektronicznie ustawiane krańcówki, a także możliwość łatwego dostosowania napędów do współpracy z innymi automatycznymi układami budynku.

karnisze elektryczne i nie tylko

Najpopularniejsze z rozwiązań

Pomimo wielu nowości, największą popularnością cieszą się nadal rozwiązania z grupy rolet rzymskich, które gwarantują elegancki wygląd i szczególnie wykorzystywane są w przestrzeniach biurowych. Podstawą działania takiego systemu jest mechanizm do rolet i w tym zakresie istnieje kilka rozwiązań, które sprawdzają się w różnych przypadkach, uzależnionych od oczekiwań klientów. Podstawowym mechanizmem jest system BS (skrót od "Blind System", czyli system zaciemniania). Jest to standardowy mechanizm do rolet, który można zamówić w częściach lub zmontowany w całość na wymiar, którego modułowa konstrukcja oraz szeroki wachlarz podzespołów umożliwia tworzenie rozmaitych rozwiązań. Kolejnym systemem jest system BS OPEN charakterystyczny tym, że możliwe jest w nim łatwe wypinanie sznurków podciągających, dzięki czemu znacznie ułatwiona zostaje konserwacja oraz pranie rolet. Oba powyższe mechanizmy posiadają możliwość implementacji napędów elektrycznych. Kolejnym systemem jest BS LIGHT, o zabudowanej szynie sufitowej, również posiadający możliwość wypięcia sznurków podciągających, jednakże nie występujący w wersji z napędami elektrycznymi. BS CAFE to podobne rozwiązanie do powyższego, wyróżniające się jednak wyjątkowo filigranową konstrukcją i posiadającą charakterystyczne, niewielkie uchwyty do rolet.

Profilowanie zaawansowane

Podstawowym aspektem pewnego mocowania rolet jest kształt szyny, którą mocuje się w karnisze przysufitowe. Istnieje wiele rodzajów profili, które spełniają funkcje nośne w systemie rolet, a ich geometria powoduje zachowanie określonej sztywności oraz wytrzymałości. Poza systemami szyn giętych typu KS System (Klick System), firma posiada profile w wersjach rozbudowanych, umożliwiających między innymi jedno lub dwustronnego rozsuwania tkanin rolety. Innym wariantem są profile szyn typu CS (Contract System) dedykowane szczególnie dla takich odbiorców jak hotele, ze względu na szczególną wytrzymałość profili oraz zastosowanie suwaków łożyskowych w karniszu. Na uwagę zasługuje również rozwiązanie DS (Design System), którego unikalny, płaski kształt powoduje, że karnisze przysufitowe są niemal niewidoczne. Są to bez wątpienia karnisze ekskluzywne, pozwalające nadać mieszkaniu lub dowolnemu wnętrzu elegancji i prestiżu.

wróć...

Informuję, iż: